mBlock

mBlock jest uniwersalnym środowiskiem umożliwiającym programowanie robotów systemu Makeblock. Dostępny jest w polskiej wersji językowej dla komputerów z systemem Windows (XP i nowsze) oraz Mac OS. mBlock jest bezpłatny, na otwartej licencji, pobierz go tutaj.

nauczyciele testują robota mBot

Pobierz bezpłatny program mblock


Oparty na Scratch 2.0

W pełni zgodny ze Scratch 2.0. Otwiera programy z rozszerzeniem .sb2. Zawiera wszystkie polecenia Scratcha i dodatkową paletę poleceń dla robota. Komunikuje się z robotem bezprzewodowo. Dostępny w polskiej wersji językowej.

Obsługuje różne sterowniki

Makeblock współpracuje ze sterownikami zgodnymi z Arduino: Arduino Uno, Arduino Leonardo, Arduino Nano, Arduino Mega128-, Arduino Mega2560, mCore (oparty na Arduino Uno) itp.Automatycznie generuje kod Arduino

Idealny dla użytkownika zmieniającego środowisko programistyczne z graficznego na tekstowe. mBlock automatycznie generuje kod w języku Arduino na podstawie programu stworzonego z graficznych bloczków

Bezproblemowa instalacja

Pakiet instalacyjny mBlock zawiera niezbędne programy i sterowniki. Jednym kliknięciem zainstalujesz wszystko co potrzebne jest do rozpoczęcia pracy.