Dla szkół

Zajęcia z wykorzystaniem robotów stają się obowiązkowym elementem nauki programowania. Skierowany do nauczycieli program Robopaczka pozwoli Ci przygotować się do prowadzenia zajęć wg nowej podstawy programowej.

Udostępnimy Ci do testów robota mBot, mBot Ranger (wszystkie etapy edukacji) lub robota zbudowanego z zestawu Ultimate Robot Kit (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne). Udział w programie jest całkowicie bezpłatny (łącznie z kosztami przesyłki w obie strony).

Do uruchomienia oprogramowania robota będzie potrzebny Ci komputer z systemem operacyjnym Windows (co najmniej XP) lub Mac OS albo tablet (iPad lub Android).

Przez cały tydzień będziesz mieć do dyspozycji robota (robot przyjedzie do Ciebie już zmontowany), instrukcje, przykładowe programy i pomoc konsultanta on-line. Pracuj w swoim tempie, zapoznaj się z możliwościami robota. Przekonaj się, że zajęcia z jego wykorzystaniem są wartościowe, atrakcyjne dla uczniów i przyjemne dla Ciebie.

Przygotujcie z uczniami krótką relację z tygodnia z Robopaczką. Zróbcie zdjęcia lub filmik. Podziel się wrażeniami na facebooku.

 

Chcę otrzymać bezpłatną Robopaczkę

Materiały do pobrania

mBot instrukcja montażu Instrukcja ta w drukowanej formie dołączona jest do opakowania (PL)
mBot szybki start Pierwsze kroki z mBotem (PL)
mBot przykładowe programy Ułatwią Ci poznanie podstawowych komend sterujących robotem w mBlock (PL)
mBot Ranger przykładowe programy Ułatwią Ci poznanie podstawowych komend sterujących robotem w mBlock (PL)
Ultimate Robot Kit przykładowe programy Ułatwią Ci poznanie podstawowych komend sterujących robotem w mBlock (PL)
mBlock Graficzny język i środowisko programowania oparte na Scratch 2.0. (Windows ,Mac) , polska wersja językowa
mBlock App Aplikacja na urządzenia mobilne iOS i Android. Możesz programować mBota przez przeciąganie i łączenie ze sobą graficznych bloczków lub po prostu sterować robotem korzystając z gotowych projektów. Zawiera ponad 60 ćwiczeń o różnym stopniu trudności
Makeblock App Aplikacja na urządzenia mobilne iOS i Android. Dla wszystkich robotów systemu Makeblock. Twórz zaawansowane programy i panele sterowania dla Twoich robotów.
Scenariusze zajęć Scenariusze lekcji z wykorzystaniem robotów mBot (PL)

Chcę otrzymać bezpłatną Robopaczkę

nauczyciel z robotem mbot

robopaczka mBot

mBlockly oprogramowanie robota mBot

Jak składać zamówienia

Publiczne placówki oświatowe i instytucje kultury składają zamówienia:

  • przez wysłanie skanu wypełnionego formularza zamówienia na adres biuro@trobot.pl. Forma płatności – przelew 14dni od daty sprzedaży.

 

Pobierz formularz zamówienia

 

lub

  • przez sklep internetowy – zamówiony towar wysyłamy wraz z fakturą po zaksięgowaniu płatności na naszym rachunku, na życzenie wysyłamy fakturę proforma

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu dla szkoły? Zadzwoń +48 604 146 349 lub napisz info@trobot.pl

robot mbot jedzie do szkoły