Makeblock

Makeblock to system elementów konstrukcyjnych, modułów elektronicznych i oprogramowania, stworzony specjalnie z myślą o wykorzystaniu w edukacji. Modułowa konstrukcja oraz  możliwość współpracy z szeroką paletą oprogramowania sprawia, że Makeblock może być stosowany na każdym etapie edukacji – od szkoły podstawowej po szkoły ponadgimnazjalne. Makeblock sprawdza się również znakomicie jako system szybkiego prototypowania dla jednostek badawczych i wyższych uczelni.

Trzy filary systemu Makeblock


Makeblock to system profili aluminiowych i innych elementów mechanicznych potrzebnych do budowy robotów i wszelkich innych konstrukcji. Dzięki niemu zbudujesz co tylko zechcesz.

Metalowe, trwałe i niezawodne

Wykonane z aluminium belki, łączniki, wsporniki i koła są estetyczne i trwałe. Elementy konstrukcji łączone są przy pomocy standardowych śrub z gwintem metrycznym. Dzięki dużej sztywności aluminiowych belek konstrukcyjnych możesz budować konstrukcje o rozmiarach nieosiągalnych dla innych systemów. Pomysłowy rowek wzdłuż belek pozwala na wkręcanie śrub i łaczenie elementów w dowolny sposób bez użycia nakrętek.

Tanie w eksploatacji

Nie musisz się martwić że drobne śrubki czy inne elementy gdzieś się zawieruszą podczas lekcji. Nawet jeśli coś zginie to każdy z tych drobnych elementów jest łatwy do nabycia i tani.

Łatwe do rozbudowy

Elementy Makeblock łatwo łącza się z klockami LEGO Technic i Mindstorms dzięki takiemu samemu modułowi i średnicy otworów. Możesz wykorzystać swoje ulubione klocki w “poważniejszych” konstrukcjach. Również dołączanie niestandardowych elementów jest bardzo proste.

Prwadziwe materiały i narzędzia w komplecie

Makeblock to wejście do świata prawdziwej techniki. Metalowe elementy, śruby, łożyska, osie, prowadnice itp., pozwalają uczniom obcować z rzeczywistymi materiałami i narzędziami, wzbogacając ich techniczne doświadczenie. To znacznie więcej niż zabawka czy symulator – zaczynamy prawdziwą przygodę z techniką. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne narzędzia.

m-system_006_600
Zobacz przykłady konstrukcji zrealizowanych z systemu Makeblock:


Elektronika systemu Makeblock została zaprojektowana specjalnie z myślą o początkujących użytkownikach. Dzięki temu doskonale nadaje się do użytku szkolnego.

Sterowniki zgodne z Arduino

Sterowniki systemu Makeblock są w 100% kompatybilne z Arduino – najpopularniejszym mikrokontrolerem używanym przez miliony ludzi na całym świecie. Możesz wykorzystać je również w innych projektach, korzystając z bezpłatnego środowiska programistycznego Arduino z całym bogactwem gotowych bibliotek i świetna dokumentacją.

Szeroka gama czujników dodatkowych

W systemie Makeblock dostępnych jest wiele różnych modułów i czujników dodatkowych. Rozszerzają one możliwości zestawów podstawowych pozwalając na tworzenie atrakcyjnych scenariuszy zajęć integrujących treści nauczania przedmiotów przyrodniczych.

Niezawodne, bezbłędne połączenia

Złącza czujników typu RJ zapewniają niezawodne połączenia. Używasz tych samych kabli do podłączenia wszystkich elementów zestawu. Konstrukcja złącz RJ25 uniemożliwia błędne połączenia, dzięki czemu Twoje układy elektroniczne będą działać zawsze prawidłowo.

Sterownik M-system.

Dzięki modułowej konstrukcji opartej na popularnym Arduino, do programowania sterowników Makeblock możesz wykorzystać szeroką paletę języków i środowisk programistycznych. Od zupełnie początkującego do zaawansowanego programisty – Makeblock dostarcza odpowiednich narzędzi na każdym poziomie zaawansowania.

Początkujący: mBlock/Scratch

mBlock to graficzny język i środowisko programowania w 100% zgodne ze scratch 2.0. Możesz w nim tworzyć animacje, gry i programować roboty Makeblock. Dowiedz się więcej o mBlock.

Zaawansowani: Arduino

Popularny tekstowy język programowania mikrokontrolerów oparty o C++. Dostępny wraz z bogatą dokumentacją i przykładami, używany przez miliony osób na całym świecie.

programowanie